Recenzie


„Zaujímavé miesta - inšpirujte sa“

Kaňon Skazka, Kirgizsko: Farebný príbeh v skalných útvaroch

Ak milujete prírodu, v Kirgizsku si ju vychutnáte v jej najčistejšej forme: majestátne hory, krištáľovo čisté jazerá a dych berúce výhľady vás pohladia po duši. Môžete sa spoľahnúť, že miestna kultúra vo vás bude doznievať ešte dlho po tom, ako sa vrátite domov. Krajina panensky čistej prírody a  živej histórie: Domáci kirgizský nomádi v krajine nie sú len atrakciou pre turistov – ich kultúra je tu stále živá. Zelené pastviny obkolesené horami, voľne sa pasúce kone, ovce i jaky, bazáre hýriace tovarom a typické nomádske jurty vytvárajú nenapodobiteľnú atmosféru, ktorá uchváti každého návštevníka.

Rozprávkový kaňon Skazka pre deti aj dospelých

Jedným z najfascinujúcejších miest v Kirgizsku je kaňon Skazka. Nachádza sa na južnom brehu jazera Issyk-Kul a svoje meno Skazka (Rozprávka) získal vďaka naozaj rozprávkovej krajine. Vietor a voda v nej mnoho rokov premieňali skaly na fascinujúce rozprávkové útvary pripomínajúce drakov, spiacich obrov či dokonca celé hrady. Pri prechádzke kaňonom máte tak pocit, akoby ste naozaj kráčali rozprávkou maľovanou v nádherných okrových, červených a žltých farbách. Kaňon môžete prejsť sami a kochať sa jeho nezvyčajnou krásou, no ak si najmete sprievodcu, bude vaša prechádzka obohatená o množstvo legiend a zaujímavostí, ktoré poznajú len domáci. Rozprávkové bytosti a záhadné tvary kaňonu však nie sú jedinou atrakciou, ktorú Skazka svojim návštevníkom ponúka. Ak sa vyštveráte na niektorú z jeho vyvýšených skál, budete sa môcť pokochať nádhernými pohľadmi na farebné bludisko kaňonu a majestátnosť okolitých hôr.

Issyk-Kul, vodná perla Ázie

Hneď vedľa kaňonu leží jedno z najväčších jazier našej planéty - Issyk-Kul. Turistiku po horách tak môžete vyvážiť plávaním a oddychovaním na jeho brehoch. Neoľutujete však ani vtedy, ak sa rozhodnete v chôdzi pokračovať . V dedinkách okolo jazera domáci stále žijú tradičným spôsobom a kontakt s nimi je nezabudnuteľným zážitkom! Na protiľahlom brehu jazera je mestečko Cholpon-Ata. Toto v minulosti slávne mesto dnes leží zabudnuté. Práve vďaka tomu je však jeho návšteva mimoriadnym zážitkom. Čas v ňom akoby zastal a uchoval jeho šarm bez zmien.

Netradičná gastronómia Kirgizska

Pri svojom putovaní nevynechajte ani ochutnávku miestnych špecialít. Je medzi nimi zopár unikátov, aké by ste inde márne hľadali. K obľúbeným patrí kumys (guľôčky zo sušeného jogurtu), churuty (nápoj z kobylieho mlieka), či tradičný kirgizský koňak. Ak sa vydáte spoznať Kirgizsko a kaňon Skazka z ktorejkoľvek stránky, môžete sa spoľahnúť, že uspokojí všetky vaše nároky.

Kaňon Skazka, Kirgizsko

Kaňon Skazka, Kirgizsko

Kaňon Skazka, Kirgizsko

Kaňon Skazka, Kirgizsko

Kaňon Skazka, Kirgizsko

Kaňon Skazka, Kirgizsko

Kaňon Skazka, Kirgizsko

Kaňon Skazka, Kirgizsko

Kaňon Skazka, Kirgizsko

Jazero Issyk Kul, Kirgizsko

Jazero Issyk Kul, Kirgizsko

Kirgizsko - pouličný fast food

Autor a foto: L a LB. Všetky práva vyhradené.

Lacné letenky do Kirgizska

Videá nielen zo Slovenska

Načitavajú sa ponuky...