Recenzie


„Zaujímavé miesta - inšpirujte sa“

Giftun: Čarovný Ostrov v egyptskom Červenom mori pre potápačov a milovníkov krásnych pláži

Predstavte si oslňujúce biele pláže, žiarivú tyrkysovú vodu a pod jej hladinou podmorský svet hýriaci všemožnými farbami a tvarmi. Presne tak vyzerá Giftun Island - ostrov, ktorý je pre svoju krásu často označovaný aj ako „paradise island“, teda rajský ostrov. Egyptský Karibik: Ostrov Giftun je vzdialený asi hodinu plavby loďkou od Hurghady, jedného z najznámejších egyptských letovísk. Patrí do siete morských ostrovných rezervácií obklopených množstvom veľkolepých koralových útesov. Prvý pohľad po pristátí vám pripomenie nádherné, panenské pláže Karibiku. Dôvodom jeho obľuby však nie sú len biele pláže a kryštálovo čistá voda, ale najmä farebný podmorský život, ktorý môžete objavovať doslova krok od brehu.

Podmorský svet aj pre neplavcov

V koralovom podloží, ktoré ostrov obkolesuje, sa to len hemží rybami rôznych tvarov a veľkostí. Útesy sa nachádzajú kúsok od brehu, preto nemusíte pri ich objavovaní používať potápačský výstroj. Celkom vám postačia okuliare s trubicou, či šnorchlovacia maska. Ani úplný neplavci však neprídu skrátka – vďaka priezračnej vode si môžu krásu tohto výnimočného podmorského sveta vychutnať aj z malej loďky či nafukovačky.

Urobte si výlet!

Hoci je fascinujúci svet koralov okolo Giftun Islandu nenapodobiteľný a jeho skúmanie nikdy neomrzí, nie je jediným čo môžete na tomto čarovnom ostrove podniknúť. Vybrať si môžete tiež z bohatej ponuky výletných lodí a stráviť deň na šírom mori. Kapitáni lodičiek poznajú miesta kde sa vyskytujú delfíny, môžete sa bezpečne potápať, či na palube vychutnávať jedlá z čerstvých darov mora. Ďalšou možnosťou je preplaviť sa do Hurghady a urobiť si výlet za historickými pamiatkami Luxoru, alebo zájsť na ťavách a štvorkolkách do niektorej z beduínskych dedín. Medzi zaujímavé aktivity určite patrí aj výlet na Marsa Mubarak, ktorý je známy výskytom morských kráv a korytnačiek, či návšteva farebného kaňonu a mesta Dahab. Pre potápačov je nezameniteľnou atrakciou prieliv Gubala, ktorého koralové vrcholy priniesli skazu už nejednej lodi. Vraky z minulosti tak ostali zabudnuté na morskom dne a stali sa vítanou potápačskou atrakciou. Medzi najznámejšie patrí Thistlegorm, nákladná loď z 2.svetovej vojny, ktorú v 50tych rokoch objavil francúzsky potápač Jacques Cousteau.

Ostrov Giftun Egypt

Ostrov Giftun Egypt

Ostrov Giftun Egypt

Ostrov Giftun Egypt

Ostrov Giftun Egypt

Ostrov Giftun Egypt

Ostrov Giftun Egypt

Ostrov Giftun Egypt

Ostrov Giftun Egypt

Autor a foto: J a MN

lacne letenky egypt

Video ostrov Giftun

TOP letenky do Egypta a Afriky

Viedeň Agadir
od 92€
Budapešť Káhira
od 106€
Krakov Agadir
od 106€
Budapešť Sharm El Sheik
od 130€
Viedeň Hurghada
od 137€
Budapešť Hurghada
od 150€